Online Whatsapp

Zirkonya Kaplama Diş Antalya

Zirkonya Kaplama Diş Antalya

Zirkonya, bir zirkonyum alaşımı yani zirkonyum oksitten oluşan bir altyapıya porselen uygulanarak eksik diş dokusunun yerine yapılan bir tedavidir. Gelişen teknoloji ile birlikte artan estetik beklenti, diş hekimliğinde yeni maddelerin kullanılmaya başlanmasına neden olmuştur. Zirkon altyapılı porselen restorasyonlar, bunlardan biridir ve oldukça popülerdir. Zirkonya, diş köprülerinde ve diş implantlarında, lamina kaplamalarda, post-core konstrüksiyon ve çeşitli restorasyonlarda kullanılmaktadır. Ayrıca Zirkonya içerikli ortodontik braketler, implantlar ve abutmentlerde dental tedavilerde kullanılmaktadır. Zirkonyum, sahip olduğu beyaz rengi ve ışık geçirgenliği sayesinde doğal ve estetik bir maddedir. Diş dokusuyla tam uyumludur ve hiç bir alerjik reaksiyon oluşturmaz. Tedavi aşamasında kullanılan yöntemler nedeniyle, hata payı çok azdır. Çok ince bir madde olmasına rağmen, çok dayanıklıdır. Kendine has ısı iletkenliği özelliğinden dolayı, dişlerde hassasiyet yaratma olasılığı düşüktür. Tüm diş fonksiyonlarını sorunsuz yerine getirebilirsiniz. Antalya Diş Kliniği olarak hizmet veren Antera, zirkonyum kaplamalar konusunda da hizmet vermektedir. Diş Tedavisi ve Diş Bakımı prosedürlerinin yanı sıra, zirkonyum ve diğer diş kaplamaları da kliniğimizde uygulanmatadır.

Zirkonya Kaplama Nedir?

Zirkonyum, eskiden sıkça kullanılan klasik metal destekli porselen kaplamaların ve köprü protezlerinin yerine kullanılan beyaz renkli ve dayanıklı bir malzemedir. Gri renkli malzemelerin yerine, artık zirkonya daha sık kullanılmaya başlandı. Zirkonyum, diş beyazlatma tedavisinin sonuç alınamadığı dişlerde, ortodontik tedavinin uygulanamadığı veya tercih edilemediği durumlarda, büyük diş dolgusuna sahip olan dişlerde kullanılır. Ayrıca ön ve arka dişlerde kaplama ve köprü protezlerinin yapımında, implant üstü protezlerde, gülümseme estetiği sağlamak için yapılan tedavilerde kullanılabilir. Zirkonyum kaplama, çene büyümesi aşamasını tamamlayan 18-20 yaşından sonra herkese yapılabilir. Zirkonya dişlerin uygulama aşamasında, diş yüzeyinden yaklaşık 1-2 mm traş edilir. Bu tıraş işlemi, lokal anestezi altında yapılır ve geçici kaplamalar hazırlanır. Böylece dişlerin sıcak ve soğuk hassasiyeti azalır. Ayrıca geçici kaplamalar ile hasta, sosyal yaşamda kendi daha güvende hisseder, özgüveni artar. Zirkonyum kaplama, %100 memnuniyet sağlanana ve tedavi süreci tamamlanana kadar prova edilir. Bu süreç, ortalama 1-2 haftadır.

Zirkonya Kaplama Nasıl Yapılır?

Zirkonya kaplama, diğer diş kaplama tedavileri gibi, neredeyse aynı prosedürler ile yapılır. Diş kaplama tedavileri arasındaki en önemli fark, kaplama tedavisinde kullanılan malzemedir. Diğer klasik kaplamaların tedavilerinde olduğu gibi, zirkonyum diş tedavisi uygulanmadan önce dişlerde küçük düzeltmeler ve ayarlamalar yapılır. Bu düzeltmelerle, diş genellikle biraz küçültülür ve kaplamaya uygun bir form verilir. Dişlere herhangi bir zarar vermeyen zirkonyum kaplama, alınan kişiye özel diş ölçülerine ve ağız yapısına göre laboratuvarda CAD/CAM teknolojisi ile hazırlanmaktadır. Doğal dişe uygun renkte üretilen zirkonyum alt yapısı, klinikte diş ile uyumlu hale getirilir. Son aşamada, özel diş kaplama yapıştırıcıları ile dişe yapıştırılır ve kalıcı olarak uygulanır.

Zirkonyum kaplama yapılacak olan hastanın diş eti problemleri varsa, tedavi öncesinde bazı önlemler alınır. Öncelikle mevcut diş eti hastalığı tedavi edilir ve Zirkonyum dişler bu tedavi sonrasında uygulanabilir. Ağzıda oluşan diş kaybı, zaman içerisinde komşu dişlere yansır ve dişeti problemleri yaşanabilir. Sonuç olarak komşu dişlerde oluşan diş eti problemleri nedeniyle kemik kaybı, estetik deformeler ve çiğneme fonksiyonunda olumsuzluklar meydana gelir. Diş eksiklikleri, implant veya köprü ile restore edilmezse, komşu dişlerde de kayıplar olabilir. Son teknoloji ile üretilen bu ürün, uzay mekiklerinde ısı kalkanı ve spor otomobillerde fren diski olarak kullanılmaktadır. Dayanıklılığını kanıtlamış olan zirkonyum, şimdi ise diş hekimleri tarafından da kullanılmaktadır. Zirkonyum kaplama uygulaması, diş hekimliği için geliştirilen bu teknolojik seramiğin protez tedavisine katkısı çok fazladır.

Zirkonya Antalya

Zirkonya kaplama tedavisi için Antalya’yı tercih etmenizde birçok neden var. Zirkonya kaplama, dünyanın her yerinden hastaların dikkatini çekiyor. Tedavinin başarı oranı çok yüksektir, ekonomiktir, deneyimli diş hekimleri tarafından yapılır ve kullanılan malzeme kalitesi Avrupa standartlarındadır. Buna ek olarak, tedavi sırasında Antalya‘da tatil yapabilir ve eğlenebilirsiniz. Zirkonya Antalya fiyatları, yurtdışında yaşayan Türk ve yabancı hastalar için Avrupa ülkelerinden daha uygundur. Zirkonya kaplama tedavisi ile kaliteli ve hızlı çözümler üretilmektedir. Türkiye'de tedavi fiyatlarının daha ucuz olmasının çeşitli nedenleri vardır. İşçilik maliyetleri daha azdır, malzemenin çoğu Türkiye'de üretildiği için kalitelidir, Antalya ulaşımı kolay ve ucuz olduğundan dolayı yabancı hastalara birçok kolaylık sağlamaktadır. Uygun fiyatlar, tedavinin kalitesiz olduğu anlamına gelmez. Tedavinin başarı oranı çok yüksektir. Antalya‘da zirkonyum tedavisi ile bugüne kadar binlerce hasta, mutlu bir şekilde evine geri dönmüştür.