Online Whatsapp

Lamine Kaplama Diş
Antalya

Lamine kaplama diş nedir?

Estetik diş tedavisi tekniklerinden biri olan lamine kaplama tedavisi, halk dilinde yaprak kaplama anlamına gelir. Lamine kaplamalar diğer kaplama çeşitlerine göre daha incedir ve mevcut dişlerde yapılan kesme – törpüleme – inceltme aşamaları daha düşüktür. Küçük düzeltmeler ile tedavi tamamlanır. Porselen veya zirkonyum kaplama yöntemlerinde olduğu gibi, yoğun inceltme prosedürü uygulanmaz. Yüzeysel inceltme yapılarak, hemen uygulama aşamasına geçilir. Genellikle estetik gülüş tasarımında tercih edilen bir kaplama çeşididir. Doğal bir diş görüntüsü sağlar, doğal beyazlığı ve parlaklığı açısından mükemmel bir seçenektir. Diğer kaplamalara göre daha avantajlıdır. Antalya diş kliniği olarak hizmet veren Antera Diş Kliniği, diş tedavisi ve diş bakımı tedavilerinin yanında lamine kaplama alanında da hizmet vermektedir.

Lamine kaplama nedir?

Lamine kaplama, uygun diş dizilimine sahip herkese uygulanabilen bir diş kaplama çeşididir. Dişlerde oluşan renklenme, kırık, hafif çapraşıklık durumunda lamine yapılabilir. Ortalama üç, dört seansta ve bir hafta-on gün içinde tamamlanabilir. Lamine dişlerin yapım süreci, ilk seansta dişlerin aşındırma yapılmadan ölçü alınmasıyla başlar. Elde edilen model, dişlerin bittikten sonra nasıl görüneceğini belirler. Modelde doktor ve hastanın estetik istekleri doğrultusunda düzeltmeler yapılabilir ve istenilen şekil verilebilir. Daha sonra bu model hastanın dişlerine yerleştirilir ve hastaya mock-up yapılırak bitmiş laminaların nasıl görüneceği konusunda bir ön izleme yapılır.Sonrasında, dişlerde gerekli miktarda hafif aşındırma yapılarak hassas ölçüm malzemeleri ve bilgisayar destekli ağız içi tarayıcılarla ölçüsü alınır. İkinci seansta, lamine dişlerin provası yapılır. Herşey istenilen gibiyse, dişlere hassas bir yapıştırıcı ile yapıştırılır. Günümüzde kullanılan yapıştırıcılar yüksek yapışma özelliklerine sahiptir ve doğal dişlerin tüm fonksiyonel özelliklerine sahiptirler. Lamine kaplamalar çok hassas dişlerdir.Bu yüzden uzun süreli kullanım için bazı alışkanlıklar edinmeniz gerekir. Lamine kaplama bakımı için klasik diş bakımının yanı sıra, dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır. Diş fırçalama standarttır. Ayrıca diş ipi kullanıp, sıkça gargara yapmalısınız. Ön dişleriniz sert yiyeceklerden korumalısınız. Yeni dişlerinizi 6 ayda bir kontrol ettirmelisiniz.

Lamine Kaplama Nasıl Yapılır?

Hızlı bir şekilde dişe uyarlanan lamine kaplama, önce ağız içi ölçülerin alınması ile başlar. Labaratuarda hazırlık aşaması yapılır. Doktor ve hasta, elde edilen bu modele karar verdikten sonra, ikinci aşamaya geçilir. İşlem süresi, Lamine kaplama yapılacak diş sayısına göre değişebilir. Hastanın dişlerine geçici kaplamalar yapıştırılır ve uyum problemleri gözlemlenir. Herhangi bir sorun yoksa, son düzeltmeler yapılır ve lamine dişler hazırlanır. Lamine kaplama dişler, özel bir madde ile yapıştırılır. Hasta, hemen yeni dişlerini kullanabilir. Lamine kaplama, estetik bir uygulamadır. Diğer tüm estetik uygulamalardaki gibi, kaliteli malzeme ile yapıldığında mükemmel sonuçlar verir. Doğru şekilde yapılamayan lamine dişler, hastaya çok büyük problemler yaratabilir. Sormak istediğiniz tüm soruları, tedavi öncesinde doktora sormalı ve bilgi almalısınız. Prosedür fotoğraf çekimi ile başlar, dişin ölçüleri alınır dişlerin 3D tasarımına başlanır. Lamine kaplama tedavisinin her aşaması, doktor ve hasta arasındaki iletişime bağlı olarak ilerler. İlk seansta, hastanın ağız içi ölçümleri çok hassas bir şekilde yapılır. Model üzerinde çalışılır ve labaratuvarda üretilir. Hastanın diş eti problemleri yoksa, lamine diş kaplama tedavisi 2 veya 3 seans ile tamamlanabilir.

Antalya Lamine Kaplama Fiyatları

Diş tedavilerinde net fiyat belirlemek çok zordur. Antalya Lamine kaplama fiyatları ve tedavi masraflarını belirleyen birçok faktörler vardır. Lamine diş; zirkonyum kaplama veya porselen kaplama yöntemlerine benzeyen bir kaplamadır. Hasarlı veya eksik dişlerin sentetik malzemelerle kaplanması ve estetik görünümünün düzeltilmesi amacıyla uygulanır. Bu hasarlar, dişlerin olması gerekenden daha kısa olması, çapraşık olması, renk değişiklikleri olması, aralarında çok fazla boşluk olması veya dişlerin kırılması gibi tanımlanabilir. Lamine kaplama tedavisi ile bu sorunlara etkili çözümler sağlanır. Doğal ve etkili bir gülüşe sahip olmak isteyen veya özellikle ön dişlerinde aşınma, kırılma, çatlama olan kişiler, lamine yöntemini tercih eder. Fiyatlar klinik, laboratuar ve uygulama aşaması gibi faktörlere bağlı olarak değişkendir. Diş tedavilerinde fiyatı belirleyen en önemli faktörler, diş hekiminin deneyimi ve diş tedavisi için kullanılan malzemelerin fiyatlarıdır. Lamine kaplama yapımında kullanılan malzemeler özel, klinik ve laboratuvarda üretilmektedir.Size özel bir fiyat almak için Antera diş kliniğini arayabilirsiniz.