Online Whatsapp

Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Diş tedavileri ve dental uygulamalar tedavi amaçlı ve estetik amaçlı yapılabilir. Estetik Diş Hekimliği, tamamen mükemmel bir gülüşe sahip olmak için yapılan çeşitli prosedürleri içermektedir. Bonding, diş beyazlatma, lamina (veneers), dişeti estetiği, ortodonti ve diş protezleri gibi estetik tedaviler, bu branşın kapsadığı tedavilerdir. Kişiye özel yapıldığı için, herkes için aynı tedaviler uygulanamaz. Bazı kişiler için bir veya birden fazla prosedür gerekirken, bazıları için ise tamamı gerekli olabilir. Bu tamamen diş hekiminin ve hastanın inisiyatifindedir. Estetik diş hekimliği uygulamaları, aslında restoratif diş tedavileridir. Estetik olmayan dişlerin restore edilmesi ve daha konforlu hale getirilmesidir. Türkiye’nin birçok şehrinde bu uygulamaları yapan başarılı diş klinikleri vardır. Ancak Antalya, bu anlamda en iyi şehirlerden birisidir. Türkiye’nin sağlık turizminde önemli bir yere sahip olan Antalya, diş tedavisi ve diş bakımı anlamında birçok avantajlar sunmaktadır. Özellikle Antalya Diş Kliniği olarak hizmet veren kliniklerinden biri olan Antera, hemen hemen tüm estetik diş hekimliği tedavilerini uygulamaktadır.

Estetik Diş Hekimliği Nedir?

Estetik diş hekimliği tanımını, birkaç örnek vererek anlatmak istiyoruz. Aslında bu branş kapsamında yapılan tedaviler, eskiden yapılan tedavilerle aynıdır. Değişen tek şey, teknikler, dental malzemeler ve dental cihazlardır. Bundan 15-20 sene önce, diş dolguları siyah metal malzemeden yapılmaktaydı ve ağız içinde hiç estetik görünmezdi. Ama günümüzde doğal diş renginde proselen veya kompozit diş dolguları yapılmaktadır. Değişen tek şey, uygulama tekniği ve kullanılan malzemedir. Eskiden çoğu dental tedavi, kesi yapılarak uygulanırdı. Şimdi ise lazer tedavileri ile daha kolay ve ağrısız bir şekilde yapılmaktadır. Genel olarak içerik aynıdır ama uygulama tekniği değişmiştir. Estetik diş hekimiği, kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilen popüler dental bir branştır.

Estetik Diş Hekimliği Nasıl Yapılır?

Yukarıda listelediğimiz tedaviler, estetik diş hekimiğini kapsayan dental uygulamalardır. Hepsinin uygulama şekli farklıdır. Ama genel anlamda uygulanan bazı adımlar vardır:

  • Hastanın detaylı ağız ve diş röntgeni çekilir.
  • Önce hastanın nasıl bir gülüşe sahip olmak istediği belirlenir ve tedaviler kişiye özel planlanır.
  • Bu tedavilerin uygulanabilmesi için, hastanın ağız yapısının ve sağlık durumunun buna uygun olması şarttır.
  • Estetik diş hekimliği tedavilerinin süresi, tercih edilen tedavi şekline göre değişir. Bazı hastalar için birkaç günde tamamlanırken, bazıları için 2 ay devam edebilir. Bu durum tamamen tedavilere göre değişmektedir.
  • Hastanın gülüş estetiği için eksik olan faktörler belirlenir, tedavi planı hazırlanır, ağız ve diş ölçüleri alınır ve tedaviye başlanır.

Eğer estetik diş hekimliği kapsamında dişlerinize mükemmel bir görünüm kazandırmak istiyorsanız ve tercihiniz Antalya Diş Kliniği ise Antera diş kliniği ile de görüşmelisiniz.

Estetik Diş Hekimliği Antalya

Antalya, dental tedaviler için özellikle yabancı turistlerin sık tercih ettiği bir şehirdir. Aslında bunun çeşitleri nedenleri vardır. Antalya’nın bir turizm şehri olması, uluslararası ulaşım ağının çok geniş ve pratik olması, donanımlı diş kliniklerine sahip olması, uygun tedavi fiyatları ve misafirperver yöre halkının bunda etkisi çoktur. Estetik Diş Hekimliği Antalya, özellikle Arap ve Avrupalı hastalar için mükemmel fırsatlar sunmaktadır. Tatil ve tedavi şansını aynı anda bulabilmektedirler. Antalyada hizmet veren bir çok diş kliniği, yurtdışından gelen hastalar için özel hizmet paketleri sunmaktadır. Antalya’da diş tedavisi olarak, harika bir tatil yapma fırsatına da sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi için Antera Diş Kliniği ile iletişime geçebilirsiniz

Estetik Diş Hekimliği Fiyatları

Diş tedavilerinde fiyatların belirlenebilmesi için, hastanın mutlaka muayane edilmesi şarttır. İnternet üzerinden sadece ortalama fiyat alabilirsiniz. Estetik Diş Hekimliği Fiyatları değişkendir ve tedavi içeriğine göre belirlenir. Hastanın talepleri, ağız ve diş yapısı, hangi tedavilerin uygulanacağı ve tercih edilen malzeme kalitesine göre değişmektedir. Fiyat talebinde bulunabilmeniz için, kliniğe internetten ağız ve diş resimlerinizi gönderebilir ve buna göre fiyat teklifi alabikirsiniz. Ama yine de net fiyat, klinik muayanesinden sonra belirlenecektir. Detaylı bilgi için Antera diş kliniğini arayabilirsiniz.