Online Whatsapp

Doktorlarımız

Uzm. Dt. Ali Kurt

Periodontoloji Uzmanı

Uzm. Dt. Ali Kurt


Kişisel Bilgiler

Mesleğinin geri kalanında Müzik aleti çalmak, satranç oynamak gibi hobileri bulunmaktadır.


Eğitim Bilgileri

1994 yılında Denizli’de doğmuştur. Nazilli Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu’ndan sonra sonrasında Nazilli Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2012 yılında Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde başladığı lisans ve sonrasında 2019 yılında Selçuk Üniversitesi Periodontoloji Anabilim dalında Uzmanlık eğitimine araştırma görevlisi olarak başlamıştır. Uzmanlık eğitimi süresince Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Anestezi ve Reanimasyon Anabilim dallarında rotasyon eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır.

Deneysel periodontitis oluşturulmuş ratlarda sistemik ursodeoksikolik asit uygulamasının periodontal dokular üzerine etkisi adlı teziyle 2022 yılında peridontoloji dalında uzmanlığını almıştır. Bir çok ülkede eğitim ve kongrelere katılmıştır.

2023 Ocak ayından itibaren periodontoloji(Diş eti hastalıkları ve cerrahisi) uzmanı olarak Antera Diş Kliniği bünyesinde hastalarına hizmet vermektedir.

Diş eti hastalıkları, Diş eti çekilmeleri, Diş eti gülümsemesi, Ağız kokusu, İmplantoloji, yetersiz çene kemiklerinde sert ve yumuşak doku greftleme, çene kistleri, gömülü dişler üzerine çalışmaktadır.